Naujienos

Naudinga pamokėlė kaip elgtis su šunimis
Naudinga pamokėlė kaip elgtis su šunimis

Kiekvienas vaikas nori namie turėti gyvūną, tik ne visi jį turi ar gali jį turėti. O kai gyvūno namie neturi – tai dažnu atveju nežinai kaip elgtis jį sutikus svečiuose ar gatvėj. Mokytojai iš Amici Art išlikimo mokyklėlės šį kartą mums pasakojo daug įdomių ir naudingų dalykų apie šunis.

 

Šios pamokos pagrindinis mokytojas buvo Amsis ir jo šeimininkė. Kol vaikai glostė šunį, šeimininkė pasakojo apie bazinius šuns įpročius, kokio charakterio būna šuo ir nuo ko tai priklauso, ką reiškai geltonas kaspinėlis ant šuns pavadėlio (kad nuo tokio gyvūno reikia laikytis atokiai – jis gali ne taip suprasti vaiko ketinimus paglostyti ir jam įkasti), kaip suprasti ko nori šuo, kaip elgtis sutikus šunį gatvėje, prie prekybos centų ar svečiuose, kaip teisingai paduoti šuniui skanėstą. Vėliau šeimininkė kartu su Amsiu pademonstravo, ką yra išmokęs šuo, papasakojo kaip teisingai dresuojamas šuo, kaip teisingai jam nurodomos komandos. Šeimininkė taip pat paaiškino, kad šuo ir apskritai gyvūnas namie yra ne dar vienas žaislas namie (kuris kai atsibosta galime išmesti), o šeimos narys už kurį turime prisiimti atsakomybę ir kuris net gali dirbti specialiose tarnybose (policija, pasienio apsauga) ieškant draudžiamų dalykų, tokių kaip narkotikai arba ieškant pasiklydusių miške žmonių.

 

Po rimtosios pamokos dalies vaikai galėjo pažaisti su šunimi, pamėtyti jam skanėstus. Pasidžiaugę naudinga pamoka lauksime kitos mums įdomios išlikimo mokyklėlės pamokos!