Naujienos

Humana „People to People“ finansuoto projekto rezultato apžvalga
Humana „People to People“ finansuoto projekto rezultato apžvalga

Socialinė atskirtis atsiranda ir dėl žinių apie elgesį prie stalo stokos, silpnų įgūdžių įvaldant stalo įrankių naudojimą. Tai dažnai tampriai susiję su gebėjimu gaminti maistą namie, konservų pasiruošimą žiemai. Mums ir mūsų vaikų dienos centro vaikams pasisekė, kad tokias veiklas finansuoja Humana „People to People“ organizacija, kurios dėka galėjome suorganizuoti tokio tipo vaikų ir jų tėvų ugdymą mitybos srityje. Mes mokėmės:

  • Atpažinti įvairias vaistines ir prieskonines žoleles
  • Gaminti įvairius tradicinius lietuvių patiekalus
  • Ruoštis konservus žiemai
  • Stalo etiketo
  • Sveikos mitybos ypatumų

Naudojome įvarius produktus, orientavomės į tai, ką turime po ranka, ką galima rasti artimiausiame miške, nebrangiai įsigyti o kartais ir patiems užsiauginti. Būtent todėl šį projektą vykdėme šiltuoju metų laiku, kada mums būtini produktai yra pigiausi, kad kuo daugiau dalyvių galėtume įtraukti į veiklas, stiprinti ne tik vaikų, bet ir jų tėvų įgūdžius virtuvėje o tuo pačiu ir darną šeimose.

 

Šį projektą mums buvo svarbu vykdyti dėl to, jog gaminant valgį ar ruošiant atsargas žiemai visai šeimai kartu stiprinamas jų tarpusavo ryšys, didinama šeimos darna. Vienas iš mūsų fondo tikslų – mokyti šeimos narius tinkamo tarpusavio bendravimo kartu imantis naudingų visai šeimai veiklų. Tokio tipo veiklas kuriame aplinką, artimą stiprios šeimos gyvenimui, kad projekto dalyviai galėtų pasisemti žinių kaip kurti darną namuose ir jas taikyti savo kuriamuose, nes mūsų šūkis juk „Alfa-1 – gera kaip namie!“