Apie fondą » Mūsų veikla

Ilgametę patirtį turinčių pedagogų Almos ir Jono šeima, mažindama aktyvios ugdomosios veiklos krūvį dirbant su šimtais mokinių ir studentų bei įkūrusi labdaros ir paramos fondą „Alfa - 1“ orientuojasi ne į kuo plačiau dalintis savo patirtimi o kuo kokybiškiau teikiant paslaugas tiems, kam jos būtų itin reikalingos. Iš tokio požiūrio atsirado idėjų trims veiklos kryptims.

 

Vaikų popamokinis užimtumas

 

Veikla vykdoma dviejuose vaikų dienos centruose ir juose laukiami visi vaikai, o ne tik tie, su kuriais lengva dirbti. Būtent dėl to pas mus gali veiklose dalyvauti elgesio sutrikimų turintys vaikai (esame dirbę su vaikais iš policijos įskaitos ir mūsų vykdomos programos jiems padėjo nenukeliauti į laisvės atėmimo vietas), jei matome kad mūsų ištekliai (tiek žmogiškieji, tiek turima įranga ir aplinka) leidžia – neišsigąstame iššūkių ir priimame ir neįgalius vaikus (tokių pas mus lanko ir šiuo metu). Vaikai, lankydami mūsų vaikų dienos centrus pamato platesnį visuomenės vaizdą lyginant su tuo, ką mato įprastai mokyklų klasėse, o tai ugdo toleranciją, sąmoningumą, supratingumą, gailestingumą, gebėjimą pasirūpinti silpnesniais, stiprina gebėjimus bendradarbiauti ir bendrauti su įvairiais žmonėmis.

 

Daugiau apie šią veiklą rasite čia.

 

Paslaugos šeimoms, stokojančioms socialinių įgūdžių

 

Veikla vykdoma lankant šeimas namuose ir mokant bazinių socialinių įgūdžių. Nesusidūrus su skurdu ir bazinių socialinių įgūdžių stoka tiesiogiai kartais labai sunku suvokti kad taip gali būti ir Lietuvoje. Laiku nesuteikus pagalbos šeimai, jos atskirtis nuo visuomenės dideja, ji atsiduria užribyje. Jos nariai bandydami išgyventi ir užsitikrinti socialinį statusą per pyktį ir jėgą bando atsikovoti vietą visuomenėje dažnai ir nelegaliais būdais. Mūsų darbas šioje vietoje mažina atskirtį ir nukreipia socialinių įgūdžių stokojančių šeimų situaciją geresne linkme.

 

Daugiau apie šią veiklą rasite čia.

 

Terapinės programos laisvės atėmimo vietose

 

Pagrindinės veiklos vietos:

  • Kauno tardymo izoliatorius – pataisos namai
  • Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius – pataisos namai
  • Panevėžio pataisos namai

Tai yra nematomos vietos, kuriose itin reikalingos terapinės programos, tačiau jose beveik nevyksta nieko. Į laisvės atėmimo vietas vykstame su programomis patys kviečiame tą daryti partnerius. Itin daug moralinio pasirengimo reikalaujanti ugdomoji-šviečiamoji veikla įveikiama ne kiekvienam mūsų partneriui. Matome šioje veikloje itin didžiulę prasmę ir liūdime, kad dauguma nuteistųjų yra nepatyrę darnos savo šeimose, kuriose buvo (ir dažnu atveju vis dar yra) stokojama bazinių socialinių įgudžių. Manome, kad jei dažno nuteistojo šeima būtų gavusi savalaikę tinkamą socialinę pagalbą tai nuteistųjų šiandien turėtume žymiai mažiau.

 

Daugiau apie šią veiklą rasite čia.

 

Kiekviena iš mūsų vykdomų veiklų turi tiek džiugių momentų, tiek ne itin malonių. Kasdien dirbame tam, kad mūsų globojami vaikai, šeimos ir įkalinimo įstaigose esantys žmonės turėtų galimybę sulaukti šviesesnio rytojaus, mokytųsi įgūdžių būtinų jam pasiekti. Manome, kad visi gimstame vienodi ir iš prigimties geri bei draugiški, tačiau tik mūsų klaidos atveda į situacijas ir vietas, kurios nėra malonios. Taip pat manome, kad visas klaidas galime ištaisyti, nors tam dažnai reikia ir pastangų ir naujų įgūdžių, tad nuolat tobulėjame patys ir skatiname tą daryti savo globotinius.