Informacija » Vykdoma

Darni šeima - stipri visuomenė
Darni šeima - stipri visuomenė

      Šiuolaikiniame pasaulyje šeimą kuriantys žmonės dažnai pasimeta patarimų gausoje. Informacijos sklaidos priemonėse kuriamas laisvo, nepriklausomo, kitiems netarnaujančio žmogaus pavyzdys griauna žmogiškąjį supratingumą ir tarnystę vienas kitam kuriamoje šeimoje. Bendra šeima dažniausiai kuriama dviejų žmonių atskirai taip ir nepatampa tikra, dvasine šeima. Skirinatis, formalioje šeimoje, kuri nepatapo dvasine šeima, nukenčia visi: vyras, žmona ir jei yra - vaikai. Dažniausios to priežastys - nesugebėjimas susikalbėti tarpusavyje, suprasti kito poziciją, nenoras besąlygiškai, neskaičiuojant savo indėlio, padėti vienas kitam.

      Šio projekto tikslai - skatinti šeimų darną, skleisti gerąją šeimų patirtį visuomenėje, teikti pagalbą sunkumų patiriančioms šeimoms, ugdyti savitarpio supratimą šeimoje, informuoti žmones, ketinančius kurti šeimą, apie įsipareigojimų šeimai rimtumą ir atsakomybes, taip pat supažindinti šeimas ir būsimas šeimas su problemų sprendimo būdais, vyrų ir moterų psichologinio mastymo skirtumais, kokybiško bendravimo, išklausymo, tarimosi šeimoje svarba.

      Viena iš įvykusių šio projekto veiklų - vasaros stovykla "Undinė ateina" Palangoje. Aktuali informacija buvo pateikiama juoko forma. Užsiėmimuose buvo paliestos tarpusavio santykių gerinimo, vienas kito prakalbinimo, lyčių mastymo ypatumų, kylančių konfliktų suvaldymo, nesusikalbėjimo temos. Įvairiose smagiose užduotyse buvo išbandytas draugiškumas, savitarpio pagalba, gebėjimas susikalbėti ir šeimos darna. Veiklų metu buvo siekiama, kad šeimą kuriantys ar planuojantys kurti žmonės patys prisiimtų atsakomybę už santykius, mokytųsi tinkamai reaguoti į įvairias situacijas, išmoktų kartu džiaugtis mažas dalykais, padėtų vienas kitam dvasiškai augti ir palaikytų vienas kitą. Vasaros sovykla buvo užbaigta vakarone, kurios metu dalyviams buvo įteikti simboliai apdovanojimai, kurie primins stovyklos metu įgyta patirtį.