Aktualu

Dirbant su vaikais šiuo metu aktualios trys sritys:

 

1. Patyčios, nes jų dažnai nepastebime, neatpažystame, o dar dažnai netgi naudojame kaip auklėjimo priemonę. Kažkas pasiskundė, jog susidūrė su patyčiomis? Numojame ranka. Agresyvūs paaugliai tyčiojasi iš senuko ar neįgalaus žmogaus? Mūsų visuomenėje tai normalu. Rezultatas? Pasaulyje pirmaujame pagal alkoholizmo paplitimą ir savižudybių skaičių.

 

2. Mokymasis, nes labai dažnai net nepastebime, kaip dabartinė Lietuvos mokykla ir deja universitetai nutolę nuo šiuolaikinės rinkos poreikių. Darželyje vaikus ugdome, o mokykloje ir dar labai dažnai universitetuose juos žlugdome. Naudojama mokymo sistema sukurta prieš 150 metų (na maždaug tada kai buvo išrastas garo variklis) ir šios sistemos rezultatas – įgyti įgūdžiai, kurie buvo aktualūs prieš kokius 20 metų. Rezultatas? Daugelį vaikų vemti verčia nuo mokyklos ir nuo visko kas susiję su mokymųsi.

 

3. Teisinė informacija, nes susidūrus su vienokia ar kitokia sudėtingesne situacija dažnai reikalinga teisininko konsultacija. Tokių situacijų būna nedaug, tačiau visada gerai tuo nors šiek tiek domėtis, žinoti savo teises ir pareigas, bei kur kreiptis ištikus bėdai. Rezultatas? Civilizuotai sprendžiant visos bėdos išsisprendžia greičiau ir lengviau.

 

Nors esame įgiję daug žinių ir patirties šiose srityse, tačiau visa informacija galvose. Įtraukę šias skiltis į internetinį puslapį mes įsipareigojame susidūrę su situacija pasidalinti ir naudinga medžiaga. Esant laisvesnei minutei taip pat paieškosime ir praturtinsime šias mūsų skiltis.